Kilpakiekon joukkuekartta ja valmentajat kaudelle 22-23
Kiekko-Vantaan Juniorit ryJulkaistu: 02.02.2022 15.02

Kilpakiekon joukkuekartta ja valmentajat kaudelle 22-23

Kiekko-Vantaan Juniorit ry:n joukkuekartta kaudella 22-23 käsittää edelleen viisi joukkuetta, mutta sillä muutoksella, että U16 Akatemia joukkue lakkaa olemasta ja tilalle tulee U15 Akatemia joukkue. Tällä muutoksella saadaan kilpakiekolle vahvempi kivijalka ja isompi määrä pelaajia kehittymään laadukkaassa valmennuksessa kohti U16 SM-joukkuetta.

Laadukasta yhteistyötä kasvattajaseurojen kesken tullaan jatkamaan myös ensi kaudella, kun EVU & Kiekko-Vantaa Itä rakentavat yhden valmennuksellisesti laadukkaan ja pelaajistoltaan urheilullisen joukkueen U17 ylemmälle tasolle. Tällä toimenpiteellä taataan pelaajille mahdollisuus kehittyä U18 joukkueisiin.

Valmennuksellisesti päästään jatkamaan vähillä muutoksilla lohessa myös ensi kaudella. Tämän kauden U18 Akatemia joukkueen vastuuvalmentaja Antti Lievosen palatessa takaisin kotikulmilleen, ottaa hänen paikkansa joukkueessa ensi kaudella nykyinen U16 Akatemia joukkueen vastuuvalmentaja ja pitkään lohessa pelaajia kehittänyt Hannu "Hantta" Väisänen. U15 Akatemia joukkueeseen saadaan uusi tuttavuus, kun nuoresta iästä, mutta pitkän pelaajauran ja koulutuksen tehnyt Viljami Hietanen ottaa valmennusvastuun U15 Akatemia joukkueessa. Muutamat puutuvat valmentajat täydennetään lähiaikoina ja niistä tiedotetaan erikseen.

Kiekko-Vantaan Juniorit ry kaudella 2022-2023

Joukkue: U18 (Tikkurila)

Vastuuvalmentaja: Benjamin Laurinkari

puh. 050 565 1307

Sähköposti: benjamin.laurinkari@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Miro Kivilahti

Maalivahtivalmentaja: Teemu Toivanen

teemu.toivanen@kiekkovantaa.fi


Joukkue: U18 Akatemia (Tikkurila)

Vastuuvalmentaja: Hannu Väisänen

puh. 040 595 9299

Sähköposti: hannu.vaisanen@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Janne Kaasalainen

Maalivahtivalmentaja: Teemu Toivanen

teemu.toivanen@kiekkovantaa.fi


Joukkue: U16 (Myyrmäki)

Vastuuvalmentaja: Janne Eriksson

puh. 040 716 5384

Sähköposti: janne.eriksson@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Timo Karvinen

Maalivahtivalmentaja: Kari Mutka

Sähköposti: kari.mutka@kotikone.fi

Joukkueenjohtaja: Ari Pörsti


Joukkue: U15 (Myyrmäki)

Vastuuvalmentaja: Niklas Skutnabb

puh. 040 538 8168

Sähköposti: niklas.skutnabb@kiekkovantaa.fi

Valmentaja & ikäluokan joukkueenjohtaja: Antti Lassinharju

Sähköposti: antti.lassinharju@kiekkovantaa.fi

Maalivahtivalmentaja: Kari Mutka

Sähköposti: kari.mutka@kotikone.fi


Joukkue: U15 Akatemia (Myyrmäki)

Vastuuvalmentaja: Viljami Hietanen

puh. 040 720 5509

Sähköposti: viljami.hietanen@kiekkovantaa.fi

Valmentaja:

Maalivahtivalmentaja:


Seuran fysiikkakoordinaattori

Antti Heikkinen

puh. 040 728 8518

antti.heikkinen@kiekkovantaa.fi